Почетна / Телевизија / Сител најавува ново спектакуларно шоу

Сител најавува ново спектакуларно шоу

 

Наскоро Сител телевизија ќе ви прикаже што всушност е вистински спектакл, шоу кое не познава граници и плагијати со призвук на турбофолк!

 

 

Ви го претставуваме светскиот телевизиски спектакл во кој познатите ѕвезди се маскираат во ликови на други големи ѕвезди и шоуто во кое имитацијата е доведена до совршенство, а забавата е загарантирана со појавата на секој нов лик! Наскоро на Сител не пропуштајте го шоуто во кое македонски претставник ќе биде прекрасната Елена Ристеска. Во прилог е најавата.

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Топ тема“ се враќа на Телма со нова сезона 2019/2020

Од вторник (10 септември) на телевизија Телма започнува новата сезона од познатата политичко дебатна емисија …

error: Содржината е заштитена!