Почетна / Забава / 1-ви и 2-ри мај со музика на отворено во Штип

1-ви и 2-ри мај со музика на отворено во Штип

 

Штип – домаќин на „Gate One Open Air Happening“, настан за љубителите на електронската музика

На 1.ви и 2.ри Мај 2014 година на локацијата „9-ти Километар“ во Штип, за прв пат ќе се одржи „Gate One Open Air Happening“, пролетен настан за љубителите на електронската и забавната музика.
На истиот е предвиден настап на реномирани музички имиња, со цел да се афирмираат отворените забави во регионот и истите да се таргетираат како настани кои, сами по себе, изнудуваат големо и несекојдневно уживање.
Концептот на овој музички настан посветен на дводевни музички настапи и има за цел да ја разбуди безграничноста и сплотеноста која ја прокламира музиката.Ќе настапат квалитетни и веќе докажани музички имиња од Македонија, како и ексклузивните интернационални гости кои доаѓаат директно од Холандија и Бугарија.

Слика

Хепенингот ќе започнe нa 1ви Мај во утринските часови, со настап на повеќе македонски изведувачи (Dj-и, бендови, артисти), познати имиња како SHINE, The Hounds, No End, Edmond Binoge, BlagoyKralev, ZokiPoki, а крајот на вечерта ќего означат талентираните Future Inc со својот „live“ перформанс.
По неколку часовна пауза хепенингот ќе продолжи и наредниот ден со електронска музика и настап на реномирани македонски имиња од клубската сцена како Борче Панов, Андреј Мицајков, Vasile а како специјални гости на вечерта директно од Холандија ME.N.U и Francesco Robustelli а за крај на настанот со свој сет ќе присуствува и бугарскиот диџеј „TIMMO“.
Сличен музички хепенинг за последен пат беше оддржан на почетокот на 90.тите години од минатиот век, кога беше организиран маратонски, тридневен рок-коцерт на групи од Македонија и бивша Југославија на приближно истата локација.

Во продолжение ви ја претставуваме целата програма за двата дена :

1 Maj
12:00-14:00 / Blagoy Kralev
14:00-16:00 / No End , Zoran Iliev
16:00-18:00 / Shine
18:00-20:00 / The Hounds
20:00-22:00 / Future Inc.
22:00-24:00 / Zoki Poki

2 Maj
16:00-18:00 / Edmond Binoge
18:00-20:00 / Vasile
20:00-22:00 / Laki 
22:00-00:00 / Andrej Micajkov
00:00-02:00 / M.E.NU b2b F.Robustelli
02:00-04:00 / Timmo
04:00-06:00 / Borce Panov

 

 

Дани Петковска | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концертот на Парни Ваљак во СЦ Јане Сандански презакажан за ноември

Поради одредени реновации кои салата СЦ Јане Сандански ќе ги преземе започнувајќи од 10ти мај, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!