Почетна / Забава / Евровизија / СИМ-картичките за гласање пронајдени во кутија од маргарин

СИМ-картичките за гласање пронајдени во кутија од маргарин

 

Полицијата пронашла и голем број телефонски апарати и списоци на кои е запишано колку картички од кој оператор се купени. На секое ливче стои „Скопски фестивал“, пишува Телеграф.мк.

 

 

Од МВР истакнуваат дека од СИМ-картичките координирано се вршело испраќање на СМС-пораки по однапред дадени инструкции со цел да се влијае врз конечниот распоред за првите три места, истакнаа од МВР. Картичките биле криени во фрижидер. Полицијата пронашла и голем број мобилни телефонски апарати и списоци на кои е запишано колку картички од кој оператор се купени. На секое ливче стои „Скопски фестивал“.

 

 

Телеграф.мк

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!