Почетна / Забава / Евровизија / Боки-13 распали по Кајмакоски – „со такво песниче нема финале“

Боки-13 распали по Кајмакоски – „со такво песниче нема финале“

 

Боки 13-ка распали по Даниел Кајмакоски преку својот профил на Фејсбук. Во статусот тој го исмева начинот на зборување на победникот на „Скопскиот Фестивал“ и вели дека нема да дочекаме финале со песна како неговата.

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!