Почетна / Забава / Прославете ги Св. Трифун и Денот на вљубените во Скопје кафе

Прославете ги Св. Трифун и Денот на вљубените во Скопје кафе

 

Оваа сабота има повеќе поводи за спектакуларна забава. Заедно ги славиме Св. ТРУФУН и Денот на вљубените, Св. ВАЛЕНТАЈН, во урбаното наше Skopje Cafe.

 

За музиката се задолжени единстевните – Dj Babura Junior & DJ Master M со најдобрите Latino, House & Hip Hop хитови. Следуваат НЕОДОЛИВО СПЕЦИЈАЛНИ ПРОМОЦИИ за оние кои ќе го слават Св.Трифун, а и ИЗНЕНАДУВАЊА за заљубените! 

Бидете таму!

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт со дела од Арво Перт во изведба на „Профундис“

Ансамблот и хор „Профундис“ под диригентство на Ѓурѓица Дашиќ вечер во Филхармонија ќе одржи концерт …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!