Почетна / Забава / Погледнете го новиот спот на раперката Бритни!

Погледнете го новиот спот на раперката Бритни!

 

Will.i.am и Britney Spears направија хип-хоп ремикс на својата песна Scream & Shout, за која вчера беше објавен и спот. Во ремиксот учествуваа раперите Diddy, Hit Boy, Waka Flocka Flame и Lil Wayne, а во спотот имаме можност да ја видиме Britney во сосема поинакво издание. Принцезата носи интересно парче од колекцијата на Adidas.

 

Синглот Scream & Shout досега е продаден во повеќе од 3 милиони примероци, првата верзија на спотот е прегледана повеќе од 100 милиони пати на видео сервисот Јутјуб, додека песната се најде на првото место на iTunes во повеќе од 60 земји ширум светот.

 

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова композиција на Тадиќ и Холцверт инспирирана од „Поступано оро“

Светски познатиот гитарист и композитор Мирослав Тадиќ со виолинистката Ивет Холцварт неодамна ја промовираше композицијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!