Почетна / Забава / Пако Осуна – музички електро спектакл што не се пропушта!

Пако Осуна – музички електро спектакл што не се пропушта!

 

Скопје повторно живее во духот на електронската музика и сцена. За првпат во Скопје, со свој диџеј сет ќе го чуеме Пако Осуна – шпанскиот суперстар диџеј кој ќе настапи на 25-ти февруари во Вип Арена „Борис Трајковски“. Забавата ќе биде  по сите светски стандарди – со ласер шоу, најквалитетен саунд систем, лед екрани, танчерки, а како загревање пред Пако ќе настапи Дј Никифор.

 

Сите љубители на електро, техно, денс и хаус музиката карти за настанот може да набават во „Пола Југотон“ или пак на kupikartizase.com по цена од 500 денари.

Забавата започнува во 22:30 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската Телевизија од вечерва ја враќа „Бушава азбука“ на програмата

Режисерот на култната програма за деца „Бушава азбука“, Слободан Унковски, направи гест кој многу генерации …

error: Содржината е заштитена!