Почетна / Филм / Премиерна програма на Алфа – игран филм секоја вечер во 21 часот

Премиерна програма на Алфа – игран филм секоја вечер во 21 часот

 

Алфа конечно со премиерна играна програма

 

Од утре, 4 септември, понеделник – Алфа телевизија започнува со емитување на игран филм, секоја вечер во 21 часот. ТВ Пакет го поздравува овој чекор на Алфа и ве информира за престојните филмови за оваа седмица :

 

 

Понеделник, 21 часот – термин за ЈУ филм, “Шеста брзина”

Познатите Зоран Радмиловиќ, Бата Живојиновиќ, Мира Бањац и Милена Дравиќ во филм од 1981 година. Филмот ги прати авантурите на еден автомеханичар. Некои од незгодите се тажни, некои смешни, некои ја откриваат убавината, а некои бедотијата на човечката душа. Тој се обидува постепено да се промени и да воспостави чисто професионален однос кон неговите муштерии, а пример за тоа му е пријателот од спроти патот.

 

 

Вторник, 21 часот – “Офицерски заговор”

“Echelon Conspiracy” е акционен трилер со Мартин Шин и едвард Брнс. Во филмот, Макс е експерт за технологија и кој работи на сигурносни системи за компјутери. Еден ден, тој ќе добие неочекуван подарок – телефон со пораки со кој може да добива во секоја коцкарница. Но сето тоа има своја цена – одеднаш станува мета на ЦИА и службата за обезбедување на казиното. Она што Макс треба да го направи е да открие кој сака да му намести таква завера.

 

 

 

Среда, 21 часот – “Смртна пресуда”

Кевин Бејкон во оваа акција го гледаме како таткото кој ќе тргне во потрага по правдата, откако неговиот син ќе биде убиен поради еден чуден ритуал. Тој ќе мора да ја заштити фамилијата од оваа чудна банда и да ја одмазди смртта на синот. Институциите на системот ќе потфрлат, па затоа тој по секоја цена ќе ја земе правдата во свои раце.

 

 

Четврток, 21 часот – “Фармер астронаут”

Еден Тексашки ранчер ќе се обиде да конструира ракета и да ја лансира во вселената. Неговата желба да стане дел од НАСА ќе го натера да работи на својата идеја на неговиот ранч во Тексас. Но, ФБИ ќе му влезе во трага откако ќе се обиде да купи гориво за ракетата, а пак сопругата ќе му се налути затоа што банката се заканува дека ќе им го одземе имотот. Дали овој американски сон на 21 век е само лудило или оние кои веруваат во соништата се обични будали?

 

 

Петок, 21 часот – “Забрането кралство”

“Forbidden Kingdom” e американски филм од 2008 година, во режија на Роб Минкоф. Главните улоги ги толкуваат Џеки Чен и Џет Ли.

Копајќи по пиратските ДВД-ја во една заложилница во кинескиот кварт, Џејсон доаѓа до чудесно откритие, кое ќе го врати во времето на древната Кина. Кога ќе пристигне таму, тој добива важна задача – да го ослободи славниот воин Кралот на мајмуните кого го заробил лошиот војсководец од Жад.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телма кино | „The hurt locker“, „Lies we tell“, „A man with integrity“ …

Ноќно кино на Тв Телма. Секоја вечер во 22.40 часот, за сите љубители на филмската …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!