Почетна / МК Сцена / Ноне повторно инспирација за смешни вицеви

Ноне повторно инспирација за смешни вицеви

 

Дали се сеќавате на периодот кога социјалните мрежи беа преплавени со вицеви за пејачките Ноне и Мартина? Едната од нив шегите ги прифати со насмевка па дури и самата ги раскажуваше на своите настапи, а другата остро се закануваше со тужби. Епа тој период делумно се врати.

Деновиве речиси е невозможно да влезете на социјалните мрежи, а да не сретнете по некој нов виц за Ноне Неделковска, а се појавија и фотомонтажи кои ја исмеваат нејзината висина и желбата да ја истакнува големината на своите гради.

 

Дел од вицевите за Ноне што се споделуваат на социјалните мрежи:

Продавачките во трафиките никогаш не и ја виделе фацата на Ноне; Ноне кога ќе порасне сака да биде висока; Ноне се покрива со салфетка; Каква кола вози Ноне? На навивање; Каква точка изведува ноне во циркус? Оди врз пинг-понг топче; Зошто Ноне не носи тампон? Ќе се сопне на врвката; Ноне живее во куќичката кај Тобако; Кај се шета Ноне навечер? Под кревет; Што прави Ноне на тенсико игралиште? Игра одбојка; Што за Спилберг е зоолошка, тоа за Ноне е Џурасик парк; Никој на Ноне не може да и се фати на мало прсте; Зашто Ноне избегава да седи на тротоар? Затоа што и висат ноџињата; Само Ноне може да влезе во куќата на Jerry; Професорот: Ноне ти реков станеш да одговараш! Ноне: Абе станата сум; Ноне на плажа лежи под чадорче за коктели; Ноне може да игра стриптиз на чачкалица; Ноне нема цицки! Цицките имаат Ноне; Која е најмалата единица за големина? 1 Ноне; Зошто во осмокатница Ноне се вози со лифт до трети, а до осми оди пешки? Не може да го стигне копчето за 8 ми; Отишла Ноне да си купи прслук, меѓутоа и рекле: Извинете, но одделот за падобрани е на вториот кат; Што е следен чекор после нанотехнологија? Нонетехнологија.

 

Наводната лична карта на Ноне:

 

Наводната фотографија од таблото за матура на Ноне:

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Велигден е најубо во Битола со Каролина во Хотел Епинал

Препуштете се на едно вистинско музичко уживање заедно со Битолското чупе ексклузивно во Хотел Епинал. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!