Почетна / Забава / Наташа Беквалац доби пародија на „Позитивна“

Наташа Беквалац доби пародија на „Позитивна“

Црногорскиот пејач Славко Калезиќ на балканските простори е познат како единствен дечко на Марија Шерифовиќ, а очигледно решил дека неговата врска со пејачката не е единственото нешто по што сака да биде запомнет.

 


Имено, младиот дечко снимил пародија на песната Позитивна, чија оригинална верзија ја изведува Наташа Беквалац. Фустан, шарени гаќи и чорапи на глава се само дел од аутфитот со кој Калезиќ се послужил за да направи пародија на настапот на Наташа од финалето на Survivor.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Скопскиот џез фестивал од 14-ти до 17-ти октомври на МРТ 3

Од 14ти до 17ти октомври ќе се одржи Скопскиот џез фестивал. Покрај квалитетната музика, главниот …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!