Почетна / Сапуници / Наближува крајот на „Малечката невеста“

Наближува крајот на „Малечката невеста“

 

Снимањето на популарната индиска сапуница „Малечката невеста“, која веќе околу три години се емитува на Сител телевизија, ќе трае до мај. Имено, продуцентите засега имаат во план да екранизираат 1.300 епизоди, но не ја кријат желбата снимањето да продолжи и да се заокружи со 2.000 епизоди. Денеска на индиската телевизија Colors TV беше емитувана 1209-та епизода. Инаку, актерите што ги толкуваат улогите на Ананди и Џагдиш се прогласени за најдобри млади актери на престижната манифестација „India TV Yuva Awards“.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!