Почетна / ФОТО / Мистерот се соблече за животните. Вие кога?

Мистерот се соблече за животните. Вие кога?

 

 

Македонскиот Мистер, Ивица Симоновски позира со француски булдог за потребите на новата кампања чиј слоган гласи: „Соблечете се и вие, облечете го вашиот миленик“. Името на кучето е Лара, а кампањата е за спас на бездомните животни од зимата која доаѓа. Ивица ќе блесне на билбордите низ државата, а собраните средства ке бидат наменети на здруженијата за заштита на животните во Македонија. Организатори на оваа кампања се селебрити магазинот „ФАЦИ“ и сајтот „Купи миленик од Скопје“. Инаку, на слични кампањи за заштита на животните учествувале голем број светски увезди како Памела Андерсон, Мадона, Рики Мартин, Наоми Кембел и други звучни имиња. Ова е прва кампања од овој тип кај нас.

 

 

Македонскиот Мистер, Ивица Симоновски позира со француски булдог за потребите на новата кампања чиј слоган гласи: „Соблечете се и вие, облечете го вашиот миленик“. Името на кучето е Лара, а кампањата е за спас на бездомните животни од зимата која доаѓа. Ивица ќе блесне на билбордите низ државата, а собраните средства ке бидат наменети на здруженијата за заштита на животните во Македонија. Организатори на оваа кампања се селебрити магазинот „ФАЦИ“ и сајтот „Купи миленик од Скопје“. Инаку, на слични кампањи за заштита на животните учествувале голем број светски увезди како Памела Андерсон, Мадона, Рики Мартин, Наоми Кембел и други звучни имиња. Ова е прва кампања од овој тип кај нас.

 

 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И старото, и новото – две логоа осамнаа на екранот на Алфа

Покрај новото лого кое го користи Алфа по ребрендингот во 2019 година, некогаш во исечоци …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!