Почетна / МК Сцена / Мартија ќе ја претставува Македонија на Детската Евровизија

Мартија ќе ја претставува Македонија на Детската Евровизија

 

По “Ѕвездичките на Пинк”, нов предизвик за нашата омилена

 

Феноменот од дете, Мартија Станојковиќ е избрана да биде претставничка на Македонија на овогодинешното издание на Детската Евровизија кое ќе се одржи во ноември во Малта. Големото изненадување беше откриено во првиот дневник на Македонската телевизија денеска. Инаку Мартија е нашата надеж и гордост чиј пат кон славата само што се отвора.

 

 

Учеството во “Пинковите ѕвездички” и’ донесе голем успех, а за балканската публика стана омилена меѓу натпреварувачите и дете од кое секогаш се очекуваше нешто ново, поинакво и најдобро.

 

 

Честитки до Мартија. И’ посакуваме голем успех и на овој голем европски натпревар – јуниорската Евровизија. Мартија е наш победник!

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт на Funk Shui во културно-едукативниот центар Лабораториум

Funk Shui ја одбележаа 2023та со преку 20 концерти во Европа и на Балканот (Берлин, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!