Почетна / Забава / Евровизија / Марија Шерифовиќ навивала да не влеземе во финале

Марија Шерифовиќ навивала да не влеземе во финале

 

Српската пејачка којашто има голем проблем со разликувањето на машката и женската гардероба, се дрзна да изјави дека е задоволна со тоа што Македонија не влегла во финалето на годинешната „Евровизија“.

„Не ни имаше потреба да влезат Македонците, ако ние не влеговме, не треба никој да влезе. Од пријателска страна – секако дека би сакала да влезат во финале. Данска, иако е фаворит, нема да победи“, рече пејачката за српскиот Курир којашто постојано ги тешеше кутрите претставнички на Србија и со нив буквално заплаче.

 

 

Името нема потреба да и го споменуваме, бидејќи истото не значи ама баш ништо за нас, исто како што и нејзиниот збор не значеше ништо во прогнозата за победникот на „Евровизија 2013“. Дали Македонија требала или не требала да влезе во финалето оваа година не е нејзино да зборува.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Baby Lasagna е првиот Хрват кој влегол на британската листа топ 40

Baby Lasagna e првиот претставник од Хрватска кој успева да влезе во британската топ листа …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!