Почетна / Телевизија / Х Фактор / Македонката што вечерва ќе разгори на „Х Фактор“

Македонката што вечерва ќе разгори на „Х Фактор“

 

Во вечерашната епизода последниот настап е резервиран за Македонката од Богданци, 15 годишната Марија Ичкова.

 Марија учи гимназија во Богданци и обожува да игра кошарка. Има свој бенд со кој настапува по локалите во Богданци и Гевгелија. Талентотот за пеење го наследила од татко и Ристо Ичков кој по професија е ветеринар.

Другарите ја натерале да се пријави на „X Factor“, а Богданчани се воодушевени од нејзините настапи. Скромна и повлечена, а глас како на вистински уметник.

Емина за неа вели дека пее како да има 25 години.

 

Вечерва во „X Factor “: Марија Ичкова од Богданци и ќерката на Луис

 

Покрај Маринела Џогани, во вечерашната епизода на „Х Фактор“ ќе ја видиме и ќерката на Луис, Маја. Ќерката на трагично погинатиот пејач Луис, се пријавила на ова пејачко натпреварување за да и се претстави самостојно на публиката, затоа што до сега била во сенка на таткото и братот.

 

 

– „Мојот татко секогаш патуваше и многу ми недостасуваше. Се плашев да тргнам самостојно во тој правец и не сакав моето семејство и мојот приватен живот заради тоа да трпат. Но сега е се поинаку. Подготвена сум и имам апсолутна поддршка од мојата фамилија“ – искрено вели Маја.

 

Која е Марија Ичкова?

Во вечерашната епизода последниот настап е резервиран за Македонката од Богданци, 15 годишната Марија Ичкова.

 

 

Марија учи гимназија во Богданци и обожува да игра кошарка. Има свој бенд со кој настапува по локалите во Богданци и Гевгелија. Талентотот за пеење го наследила од татко и Ристо Ичков кој по професија е ветеринар.

Другарите ја натерале да се пријави на „X Factor“, а Богданчани се воодушевени од нејзините настапи. Скромна и повлечена, а глас како на вистински уметник.

Емина за неа вели дека пее како да има 25 години.

– „За твоите 15 години колку што ги имаш, ти си навистина талент“ – рече Емина.

Во досегашните емисии последните кандидати беа најдобрите, потсетете се само на Илма и Тамара.

Вечерва во 21:00 часот Марија настапува последна. Дали тоа значи нешто?

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!