Почетна / Забава / Евровизија / „Македонија“ и „Калиопи“ – најпопуларни на Твитер!

„Македонија“ и „Калиопи“ – најпопуларни на Твитер!

За време на втората полуфинална Евровизиска вечер, „Македонија“ и „Калиопи“ беа главни теми на разговор на социјалната мрежа Twitter во светски рамки. Моќниот настап на Калиопи ја освои цела Европа, а особено твитерџиите во Шпанија кои непрестајно пишуваат позитивни коментари за настапот на Македонија. Дали тоа значи дека после четири години нашата земја конечно ќе освои „билет“ за во големото финале на „Евровизија 2012“?

 

фото: Мартина Петровска

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!