Почетна / Забава / Евровизија / Литванија на Евровизија повторно со лош избор

Литванија на Евровизија повторно со лош избор

40/42

 ЛИТВАНИЈА

Изведувач: Donny Montell
Песна: ‘Love is blind’
2 Полуфинале (24/05/2012)

Литванија како нација на Евровизија никогаш не ме привлекла нешто особено со нејзините песни. Единствена добра песна во последните години што се сеќавам е Love од Sasha Son во 2009-та година. Годинава праќаат исклучително чудна песна, започнува како балада, песната се забрзува и се претвора во dance хит. Според мене, ова е слаба песна, не е многу лоша, но е доволно слаба за да не ја посакувам во финале. Имаа преголема среќа што на ждрепката тие имаа привилегија да си извлечат бројче за настап, и одбраа да пеат последни. Се надевам нема да им донесе среќа таа привилегија, бидејќи во тоа полуфинале, има многу други добри песни кои заслужуваат влез во финале! А за одгодина, им посакувам да не изненадат со нешто навистина квалитетно.

 

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!