Почетна / МК Сцена / Видео | Mаестро Нацоски ја отпеа македонската химна во Рим

Видео | Mаестро Нацоски ја отпеа македонската химна во Рим

Македонскиот оперски пејач, Благој Нацоски ја изведе нашата химна на Олимпико, доби аплауз и од фудбалерите на Италија.

Италијанските фудбалери спортски ја прифатија химната, дури со аплауз ја испратија изведбата на маестралниот Благој Нацоски.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Јасмин Алиевски со порака до публиката: „Па како буде…“

Младиот пејач Јасмин Алиевски од Скопје неодамна промовираше ново музичко парче. Станува збор за рефрен …

error: Содржината е заштитена!