Почетна / Спорт / Кристијано Роналдо со молба до Меси

Кристијано Роналдо со молба до Меси

 

 

Кристијано Роналдо му пее на Меси, односно го моли да се откаже од фудбалот за да може да ја освои Златната топка, наградата за најдобар фудбалер на годишно ниво. Во песната  Роналдо, на симпатичен начин, ја глорифицира својата убава фризура што ја има на фудбалските терени. Погледнете го видеото, во секој случај е комично.

 

 

 

 

Филип А. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Одбројување до светското во Катар“, документарен серијал на Телма

Ексклузивно на Телма секој викенд „Одбројување до Катар“, серијал на документарци посветени на подготовките, репрезентациите, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!