Почетна / Телевизија / Кантри ѕвездичката Жарко со нови овации кај жирито и публиката

Кантри ѕвездичката Жарко со нови овации кај жирито и публиката

 

Глас кој маѓепсува, малиот Жарко со изведба на песна од Бебек

 

– Јооој, колку убаво пееш. Јас би те водела дома за да ми пееш по цел ден – беше искрена водителката Маријана по настапот на Жарко, еден од најголемите фаворити за победа на овогодинешните “Пинкови ѕвездички”.

 

 

По двете кантри песни и неверојатната изведба на песната на Чола, во најновото издание на Ѕвездичките, Жарко испеа песна од Жељко Бебек. Се работи за песната “Žuta ruža s Dunava” која предизвика повторно воодушевување и овации кај жирито. За Јелена тој далеку ќе стигне, а Леонтина остана без здив од неговиот настап.

Каква магија предизивка Жарко во студитото на Пинк, ќе видиме во недела на Сител во 21 часот. Во продолжение, неговиот настап, уживајте.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интервју со Владимир Кличко во централните вести на Канал 5

Денес (29. април) во Вестите во 18 часот на Канал 5 гледајте ексклузивно интервју со …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!