Почетна / Забава / Евровизија / Калиопи ќе ги „изеде“ останатите финалисти?

Калиопи ќе ги „изеде“ останатите финалисти?

По второто полуфинале на „Евровизија 2012“ нема сомнение дека Калиопи е новиот фаворит на евровизиските фанови. За нејзиниот влез во финалето најсреќни сме ние Македонците, се разбира, но не сме единствените. Не знаеме како Калиопи ги „маѓепсала“ Европјаните, но тие се луди по неа, особено Шпанците кои што не престануваат да се одушевуваат на нејзината појава. Тие сметаат дека Калиопи е толку моќна што во финалето ќе ги „изеде“ останатите финалисти. Фотографијата подолу е хит насекаде низ Европа!

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Тамара успеа да се пласира во финале, Македонија горда!

Вечерва, македонската претставничка Тамара Тодевска нè направи горди со својот настап на најголемиот европски избор …

error: Содржината е заштитена!