Почетна / Забава / Евровизија / Калиопи ќе ги „изеде“ останатите финалисти?

Калиопи ќе ги „изеде“ останатите финалисти?

По второто полуфинале на „Евровизија 2012“ нема сомнение дека Калиопи е новиот фаворит на евровизиските фанови. За нејзиниот влез во финалето најсреќни сме ние Македонците, се разбира, но не сме единствените. Не знаеме како Калиопи ги „маѓепсала“ Европјаните, но тие се луди по неа, особено Шпанците кои што не престануваат да се одушевуваат на нејзината појава. Тие сметаат дека Калиопи е толку моќна што во финалето ќе ги „изеде“ останатите финалисти. Фотографијата подолу е хит насекаде низ Европа!

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!