Почетна / Забава / Евровизија / Калиопи слави со срце за Македонија!

Калиопи слави со срце за Македонија!

 

„Евровизија“ вчера ја следеа десетици милиони гледачи ширум Европа. Само 10 од 18-те земји учеснички успеаја да влезат во финалето. Меѓу нив е и Македонија. Тука сеуште се слави влезот во финале што конечно се случи по четири години, а богами и во Баку не е мирно!

Калиопи ќе настапи како 22 изведувач на финалето во Баку, еве што изјави на вчерашната прес конференција:

„Ние го славиме животот преку музика и јас вечерва славам со срце за мене и за мојата земја – Македонија. По четири години конечно сме во финалната вечер“, изјави таа, а присутните ја поздравија со бурен аплауз.

 

 

 

фото: Дневник

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!