Почетна / Телевизија / Големиот брат / Какви навреди упати Стефани до гласачите од Македонија?

Какви навреди упати Стефани до гласачите од Македонија?

 

Стефани : Тие деца што ги тренираш, тие дебили кои гласаат за тебе

 

 По петочното исфрлување, Стефани како по обичај се опијани и му се обрати на нашиот Дарко, велејќи :

– Ти си најнеинтересен во куќава. Тие деца, кои што ги тренираш, дебили кои гласаат за тебе. Затоа во петок ќе излезеш од куќата.

 

 

Ова нејзино обраќање се случи откако нашиот Дарко, единствено собра храброст од сите во куќата и јавно го даде својот глас за Стефани да ја напушти куќата. За разлика од него, останатите станари кукавички и лицемерно молчеа.

Со овие навреди кои Стефани отпосле ги упати до Дарко, на некој начин упати навреда до сите македонски гласачи и гласачи од другите земји кои гo подржуваат Дарко, воедно и до децата од Македонија чиј фитнес тренер е тој. Кажаното може да го видите на следното видео, по 34-та минута.

 

 

За да не излезе Дарко во петок, гласаме на 149 399 со испраќање на СМС порака со текст : ВБ (па празно место) 6.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дарко е номиниран, за да остане во куќата гласаме со СМС: VB 6 на 149 399

  Заради искреноста и храброста, Дарко се здоби со номинација   Во петочното исфрлување од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!