Почетна / Живот / И студентите сакале бесплатен јавен превоз

И студентите сакале бесплатен јавен превоз

 

Студентите во Македонија распишаа петиција, и тие сакале бесплатен јавен превоз! Велат дека „сите групи граѓани од средношколци до пензионери се возеле бесплатно, а за нив никој не се грижел. Само во Македонија немале никакви права со кои подобро би живееле“.

Петицијата е создадена вчера, а студентите веќе почнаа да се потпишуваат. „Време е да се слушне нашиот глас. Сакаме бесплатен превоз! Потписите се нашето оружје“, стои во петицијата.

Ќе го искористите ли и вие вашето „оружје“? Доколку сакате да го дадете вашиот потпист можете да го сторите на овој линк, вашето име и презиме ќе биде видливо или невидливо за јавноста, изборот е ваш.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт на Филхармонија со израелската виолончелистка Даниеле Акта

Филхармонија во четврток на 17ти септември 2020 година (20 часот) ќе одржи симфониски концерт на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!