Почетна / Телевизија / Видео | Нашата Лина со песна од Оџаклиевска се претстави во Пинк

Видео | Нашата Лина со песна од Оџаклиевска се претстави во Пинк

 

Лина успеа да го помине баражот на Ѕвездичките

 

За Бадниковата вечер, во регионот се емитуваше уште една нова емисија на шоуто за млади таленти “Пинк ѕвездички”. Поради забраната од ЗАМП за радиодифузно емитување на музички дела од Македонија и регионот, ние не сме во можност да го пратиме шоуто на телевизисиките екрани. Но затоа ние сме тука за да ги презентираме најголемите успеси на нашите најмали ѕвездички.

 

 

14 годишната Лина Пејовска од Скопје вчеравечер ја отпеа “Биди добар како што сум јас” од Маја Оџаклиевска и си обезбеди пласман во 4. круг на Ѕвездичките. Иако во еден момент Лина ги имаше сите пет гласа, сепак Леонтина се спушти при крајот на песната. Но, сепак Лина го помина баражот и затоа ќе се натпреварува и во следниот круг.

– Сега беше многу подобра од минатиот пат. Беше ангажирана на сцена, но што се однесува до твоето пеење, беше многу лошо со многу несигурни тонови. Тоа е причината поради која еден од нас мораше да ја спушти столицата – искоментира Сергеј Четковиќ.

 

 

На Гоца и се допадна интерпретацијата на Лина, освен мјаукањето и неточноста во украсите.

Во продолжение, погледнете го нејзиниот настап :

 

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пофалба и за Сител; остана само една телевизија глува на критиките

Експресно брзо и по втората објавена критика за неажурноста на администраторите на веб страната на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!