Почетна / Забава / Евровизија / Есма: „Педераши го штипкаа Влатко за газето!“

Есма: „Педераши го штипкаа Влатко за газето!“

 

Есма распали по „Евровизија“. Во изјава за српските медиуми, кралицата на ромската музика рече дека тоа е „забава за педераши“ и дека воопшто не е зачудена што Македонија не поминала во финалето.

„Ова е нечуено. Само педераши. Оваа манифестација ја откупиле истите оние организации што ги организираат геј-парадите низ светот. Јас до сега имам сешто слушнато, но ова е прв пат со свои очи да видам што се случува на оние прекрасни музички натпреварувања. Не е чудо што не поминавме, зашто се гледа кој овде поминува. Мојот колега не смееше да излезе од хотел, а камоли да оди во Евроклуб, таму моментално го штипкаа за газето“, вели Есма во изјава за спрски Курир.

Есма и Влатко Лозановски настапија во втората полуфинална вечер, но не успеаја да обезбедат место во финалето.

 

извор: За забава

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Косово официјално побара учество на Евровизија следната година

Генералниот директор на јавниот сервис на Косово, РТК и официјално побара учество на Евровизија 2025. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!