Почетна / Телевизија / Емисијата „Стисни Плеј“ слави роденден

Емисијата „Стисни Плеј“ слави роденден

Во пресрет на роденденското издание на „Стисни Плеј“, ТВ Пакет од блиски извори доби ексклузивни фотографии од снимањето на емисијата која премиерно ќе биде прикажана во сабота во 22.15 часот.

 

 

Роденденската емисија ќе ја најави новата втора сезона исполнета со најголемите македонски музички артисти, промоции, фестивали и настани. Се подготвуваат и нови рубрики за кои повторно ќе имаат прилика да покажат уникатност и да понудат креативни идеи во кои гледачите ќе уживаат максимално.

 

 

Новата сезона ќе изобилува и со нова сценографија која ќе биде модрена и ќе биде во духот на нивното заштитно лого „Стисни Плеј“. Не ја пропуштајте роденденската емисија на Прва во сабота 10-ти ноември во 22:15 и репризно во недела во 16 часот..

 

 

 

 

Г.М. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ацо Кабранов: Во Канал 5 примав 60.000 во плико на рака

Доскорешниот уредник на 1ТВ Ацо Кабранов во пост на Фејсбук обзнани дека додека работел во …

error: Содржината е заштитена!