Почетна / Телевизија / Екипата на Љубов и казна

Екипата на Љубов и казна

 

Откако направивме споредба на турските актери од серијата “Езел” со македонските актери што нив им ги позајмуваат гласовите во серијата, дојде време за уште една ексклузивна ТВ Пакет – споредба. Во продолжение ќе погледнете како изгледаат актерите што ги слушате додека гледате “Љубов и казна”. Должиме и кусо објаснување за фотографијата погоре. Објавена е на порталот Megastar, а направена е во Охрид на коктелот што Охридско лето го приреди за актерите од Градскиот театар од Истанбул, каде средба имаа двете актерки кои за македонските гледачи го сочинуваат ликот на мајка Шахнур во “Љубов и казна”.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмска шема на Телма за период од 30.01.2021 до 05.02.2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 30.01 2021 – 05.02 2021 САБОТА  30.01.2021 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!