Почетна / Телевизија / „Еден на еден“ наскоро на Алфа со нов концепт!

„Еден на еден“ наскоро на Алфа со нов концепт!

Забавната емисија „Еден на еден“ наскоро со нов концепт ќе почне да се емитува на Алфа телевизија. Љубителите на стенд ап комедии ова лето ќе имаат единствена можност да се забавуваат со водителот и авторот на емисијата Жарко Димитриоски. Наскоро на Алфа – „Еден на еден“!

 

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ААВМУ со осуда за попречувањето Алфа да снима на Мечкин Камен

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го осудува попречувањето на новинарската екипа на ТВ …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!