Почетна / Забава / Евровизија / Евровизија без Ерменија!

Евровизија без Ерменија!

 

 

 

 

“Искрено разочарани сме што националната телевизија одлучи да се повлече од овогодинешната Евровизија”, изјави Џон Ола Сонд, извршниот продуцент на натпреварот. “И покрај напорите на ЕБУ и националната телевизија на Азербејџан да обезбедиме мирно учество на ерменската делегација во Баку, околностите кои се надвор од нашите можности доведоа до овие одлуки”.

 

 

Поради тоа, годинава во Баку ќе гледаме 42 земји, со тоа што во секое полуфинале ќе има по 18 песни. Ерменија требаше да се натпреварува во второто полуфинале, каде се Хрватска, Словенија, Србија, БиХ и Македонија, па со тоа се отвора поголема шанса за влез во финале.

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонија треба да учествува на Евровизија – прочитајте зошто

Деновиве порталот Музика24 информираше дека неофицијално шефицата на македонската делегација си поднела оставка на таа …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!