Почетна / Спорт / Денеска стартува Македонија на Светско!

Денеска стартува Македонија на Светско!

 

Попладнево во 15:45 часот машката ракометна репрезентација ќе ја стартува новата мундијалска авантура, почнувајќи го учеството на 23. Светско првенство во Шпанија. Денеска се играат 11 натпревари и освен во групата Д каде Шпанија го победи Алжир (27:14) стартуваат сите репрезентации, така да слободно може да се каже дека денеска е вистинскиот почеток на Светското првенство во Шпанија. Натпреварот помеѓу Македонија – Чиле ќе се пренесува во 15:45 часот на Сител телевизија. Подгответе ги вашите црвено-жолти реквизити и гласно навивајте за нашите шампиони.

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!