Почетна / Забава / Девојката на Лозано се бори за Мис Македонија

Девојката на Лозано се бори за Мис Македонија

 

Убавата Савка Грачанин, долгогодишната девојка на поп-пејачот Влатко Лозановски вечерва ќе биде дел од девојките кои ќе се натпреваруваат во изборот на Мис Македонија.

 

 

Изборот ќе се одржи во 22 часот во летниот клуб „Привилиџ“ во Скопје. Савка и Лозано се во врска повеќе години, но пејачот ретко во јавноста зборува за приватниот живот. Наши извори велат дека вечерва и тој ке биде во првите редови да си ја бодри девојката. Лиценцата за овој избор ја има Лидија Велковска. Билетот чини симболични 100 денари.

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Македонецот од Гранд сними кавер на балада од Тоше

Македонскиот пејач кој повторно го гледаме во најпопуларното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Стефан …

error: Содржината е заштитена!