Почетна / Забава / Грчките диџеи направија земјотрес на прилепскиот плоштад

Грчките диџеи направија земјотрес на прилепскиот плоштад

 

Вчеравечер на втората вечер на Пиво Фест 2016 веднаш после Хари Мата Хари публиката влезе во вистински делириум, а главни виновници за тоа беа грчките диџеи и нивниот музички сет кој траеше повеќе од два ипол часа. Bang La Decks остварија неверојатна комуникација со публиката и докажаа дека Македонците сеуште знаат да препознаат вистинска забава.

 

 

После Тропико Бенд, Флај Проџект, Рафаел, Каролина Гочева, Хари Мата Хари и Банг Ла Декс вечерва се најавени Аца Лукас, Рада Манојлович и Миле Кузмановски, Прилеп е подговен за уште една спектакуларна вечер!

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!