Почетна / Телевизија / Гласањето за нашите ѕвездички е во тек – вечерва второ полуфинале

Гласањето за нашите ѕвездички е во тек – вечерва второ полуфинале

 

Вечерва – ги бодриме Мартија, Антониа и Елена

 

 

И овој петок во живо во самата завршница на натпреварот, вие одлучувате кој ќе се пласира во големото финале на втората сезона на талент шоуто “Пинкови ѕвездички”. Ексклузивно, најгледаната македонска телевизија Сител заедно со каналите на Пинк во регионот, ќе го емитува второто полуфинале во кое ќе слушаме и гледаме 15 балкански ѕвездички.

 

 

Мартија, Антониа и Елена се трите Македонки кои успеаа да се пласираат во второто полуфинале. Балканските медиуми ги сметаат за најголеми кандидати за победа, а вие, почитувани гледачи и читатели, бидете дел од магичната петочна вечер и бодрете ги нашите три девојчиња на патот до големата победа..

Очекувајте спектакл кој не се пропушта.

 

 

Гласањето продолжува, линиите се цело време отворени, бројот за гласање е 141 – 345, така што испраќате СМС порака со текст : GLA (празно место) C и редниот број на кандидатката:

GLA C3 –  за Елена Бимбиловска

GLA C13 – за Антониа Гиговска

GLA C16 – за Мартија Станојковиќ

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телма телевизија вработува новинари и репортери

Телевизија Телма има потреба за вработување на новинари, репортер во информативна редакција и новинар во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!