Почетна / МК Сцена / ВИДЕО | Елена Ристеска опасно се врати на сцената

ВИДЕО | Елена Ристеска опасно се врати на сцената

 

Забранета љубов, која на крајот сепак победува – е приказната во бунтовничкото сценарио за новиот видео запис на Елена Ристеска, која по едногодишна апстиненција, супериорно се враќа на сцената.

 

 

Спотот за Опасно време беше промовиран денеска во кафитеријата „Драма“ на улица Македонија. Ристеска со оваа песна и спот се врати на сцената во досега невидено издание. Спотот е снимен на дваесетина локации низ Скопје и Охрид во период од една седмица. Како режисер се потпиша Даниел Јовески, а покрај Елена во спотот играат и професионалните актери Славиша Кајевски и Нино Леви. Пејачката денеска ги демантираше шпекулациите за ласерското менување на бојата на нејзините очи.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Погледнете го новиот музички спот на Пепа Димитрова

Пепа Димитрова го претстави видео записот за својата најнова песна “Студени очи”.  Комплетен автор на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!