Почетна / Серии / „Ангели 4“ наскоро на Сител, бидете трпеливи!

„Ангели 4“ наскоро на Сител, бидете трпеливи!

 

Четвртата сезона од хит серијата „Ангели“ ќе се емитува на Сител

 

По барање на големиот број на фанови во Македонија, Сител телевизија ги откупи правата за емитување на четвртата сезона од популарната тинејџерска серија „Ангели“.

Серијата постигна огромна популарност најпрво во својата матична земја Аргентина, а потоа популарноста вртоглаво се рашири ширум светот.

 

За големата популарност говори и фактот што на концертите на кои настапуваат јунаците од серијата присуствуваат и по 120.000 илјади нивни фанови.

Четвртата сезона се состои од 113 епизоди од по 40 минути и Сител телевизија ќе ги емитува во термини кои се соодветни за тин популацијата.

 

 

 

 
| Официјален newsletter на Телевизија Сител

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Децата учат и се дружат со „Јана“ секое неделно утро на Канал 5

Секоја недела наутро во 10.20 часот, Канал 5 ќе ја емитува едукативната цртана серија „Јана“ …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!