Почетна / МК Сцена / Видео | Викторија Лоба сними видео запис за песната „Опиум“

Видео | Викторија Лоба сними видео запис за песната „Опиум“

 

Викторија Лоба со нова песна и спот

 

Викторија Лоба ја заокружи 2015-тата година со нов видеозапис за прекрасната нумера “Опиум” која веќе интензивно се врти по македонските радиостаници. Автор на музиката на “Опиум” е Дамјан Лазаров, а на текстот самата Лоба. Продукцијата на песната ја направи Роберт Билбилов, долгогодишниот соработник на пејачката, а пак режисер и продукција на видео записот е “Exit B“ продукција.

 

 

Спотот е снимен на отворено во Маврово и на Козјак. Новата година, Лоба ја дочека на Охридфскиот плоштад, а пак изминатиов месец сними и дуетска песна со црногорецот Вања Радовановиќ.

Во продолжение, погледнете го новиот, зимски спот за “Опиум” :

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Откажан „Мозаик“, парите за карти може да ги рефундирате

Организаторот на МОЗАИК фестивал заедно со артистите на настанот одлучи да го одложи концертот во …

error: Содржината е заштитена!