Почетна / Забава / Евровизија / Белгија на Евровизија. Повторно лош избор!

Белгија на Евровизија. Повторно лош избор!

36/42

 БЕЛГИЈА

Изведувач: Iris
Песна: ‘Would you’
1 Полуфинале (22/05/2012)

 

Очигледно после многу неуспешни години Белгија не ја научи лекцијата за тоа каква песна треба да пратат на Евровизија. Сe ќе беше во ред доколку оваа балада беше поквалитетна, со пологичен текст отколку What would you do if my house was empty?! (?), и ред други работи. Ирис има добар вокал, но сметам дека повеќе шанси ќе имаа со другата балада, Safety net, која исто така не е нешто особено, но барем се истакнува повеќе од оваа. Инаку, Ирис беше интерно одбрана за нивна претставничка уште во ноември минатата година. Како и да е, тие треба да бидат свесни дека Том Диче беше еден и неговата нумера Me and my guitar нема да се повтори по втор пат, а воедно и неговиот успех.

 

 

 

 

DarkShadows | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонија треба да учествува на Евровизија – прочитајте зошто

Деновиве порталот Музика24 информираше дека неофицијално шефицата на македонската делегација си поднела оставка на таа …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!