Почетна / Серии / Аштон Качер е најплатен телевизиски актер

Аштон Качер е најплатен телевизиски актер

 

Аштон Качер не ја презема само улогата на Чарли Шин во серијата „Два ипол мажи“ туку и ласкавата титула Најплатен ТВ актер, според годинешната листа на магазинот Forbes.

 

 

Сепак, разликата помеѓу нивните заработки не е занемарлива – Шин на првото место се најде со заработка од 40 милиони долари за една година, додека Качер во периодот помеѓу мај 2011. и мај 2012. година во просек заработил 24 милиони долари.

На второто место се најде доктор Хаус, односно Хју Лори, а интересно е тоа што актерот второто место го дели со Реј Роман, кој моментално не е актуелен актер, но сеуште заработува пари од правата на серијата „Сите го сакаат Рејмонд“, а секако и од франшизата „Ледена доба“ во која го глуми Мани. Минатата година двајцата заработија по 18 милиони долари.

 

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | „Сенки над Балканот“ продолжува со втора сезона на МТВ 1

Втората сезона од најгледаната српска серија „Сенки над Балканот“ од 5-ти јануари ексклузивно на Македонската …

error: Содржината е заштитена!