Почетна / Сапуници / Арчана ја напушта серијата „Огнови на љубовта“

Арчана ја напушта серијата „Огнови на љубовта“

 

Индиската актерка Анкита Локханде, позната како Арчана од серијата „Огнови на љубовта“ дефинитивно се откажува од проектот на кој работеше неколку години. Наводно, таа требаше да се откаже од „Огновите“ уште од моментот кога првиот актер што го толкуваше Манав го стори тоа, но продуцентите успеале да ја задржат. Сепак, Локханде смета дека повеќе нема смисол да глуми во оваа серија. Со откажувањето на Анкита од проектот се ближи и крајот на серијата „Pavitra Rishta“, која треба да заврши до 13. февруари 2013. година. Индиската продуцентка Екта Капур (Бандини, Огнови на љубовта) подготвува нова серија за ZTV каналот.

 

 

 

 

Баже Николоски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Како од мајка роден, актерот од „Руби“ упати моќна порака

Латиноамериканскиот актер Себастијан Рули ги изненади своите фанови, позирајќи целосно гол. Ѕвездата на “Руби”, своевремено …

error: Содржината е заштитена!