Почетна / Телевизија / Александра е новата водителка на шоуто „Брза кујна“ на Сител

Александра е новата водителка на шоуто „Брза кујна“ на Сител

 

Нова водителка на македонската верзија на “Ready steady cook”

 

Кулинарското шоу “Брза кујна” кое се емитува на Сител телевизија во 17 часот доби нова водителка. Првата водителка Билјана е заменета со новата водителка Александра Пановска. Александра е позната радио водителка на Метрополис радио, а првото телевизиско искуство го имаше со веќе укинатото музичко шоу “На иста адреса”.

 

 

За телевизискиот ангажман, Александра вели:

– Разликата од радио и ТВ е огромна, во радио имате целосен комфор и удобност, вашата концентрација е само на говорот и она што треба да го споделите до префинетото слушателско уво, а пред ТВ екраните сте под целосна лупа и визуелно и гласовно.Но за мене секој работен предизвик е шанса, а само од нас зависи како истата ќе ја искористиме !

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | ТВ 24 – девет години успешна ТВ приказна и постојан раст

Почна како 24 Вести во скромни услови со амбициозен тим. 9 години потоа, Телевизија 24 …

error: Содржината е заштитена!