Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Жанко З’ш со познатите фолк ѕвезди во нова меана на ТВ Сонце

Жанко З’ш со познатите фолк ѕвезди во нова меана на ТВ Сонце

Нова телевизиска меана во која домаќин е Жанко – З’ш. Македонска музика, хумор и забава се спецификите на ова ново телевизиско музичко шоу, кое ќе се прикажува секоја недела на кабловската ТВ Сонце.

Учество ќе земат најголемите македонски ѕвезди: Елена Велевска, Сузана Гавазова, Анета Мицевска, Стојне Николова, Сани… и многу други.


За музиката во оваа импровизирана кафеана е задолжена групата Чардак во проширен состав а режија на овај серијал е Ване Петкоски од ИН Продукција. Помагатели на емисијата се Етно ресторанот “Дедо димо” кој гостите ги почастува со специјалитети од нивната кујна и исто така покровител e и ИНТВ од Мелбурн.

Емисијата освен на “Сонце”, ќе се емитува и на сателитската “Ин Тв” и “Фолк клуб”, како и на регионалните телевизии ширум земјава.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Турското кулинарско шоу одеднаш престана со емитување на К5

Неодамна на фреквенцијата на Канал 5 телевизија со емитување започна турската дневна емисија во која …

error: Содржината е заштитена!