Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 25/50

50-те најпопуларни теленовели | 25/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

25. Amor Real – Вистинска Љубов
(Мексико, 2003)

Улоги: Adela Noriega, Fernando Colunga, Mauricio Islas.

Голем товар зеде продуцентката Карла Естрада кога одлучи да прави римејк на теленовела стара дваесет години. Стануваше збор за римејк на култната новела „Bodas de Odio“. Со голема актерска екипа во својата постава, со надобрите режисери и техничари на матичната куќа, се разви една од најамбиционзите теленовели некогаш снимени, „Amor Real“. На место број 25, една од најгледаните теленовели на сите времиња, Вистинска љубов.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гледачите на „Женски рај“ зачудени – ТВ 24 и по втор пат ја укина серијата

ТВ 24 од денес нема да ја емитува италијанската сапунска драма “Женски рај” во 21 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!