Почетна / МК Сцена / Боки 13: Елена е баба Северина на 70, Белов со торта на глава

Боки 13: Елена е баба Северина на 70, Белов со торта на глава

Боки 13 го оценува изгледот на Елена, Белов, Кајмакоски, Тарабунов, Каролина

 

 

Во рамките на естрадниот магазин “Бекстејџ” кој се емитува на Македонската телевизија, свој простор од сега ќе има и познатиот Боки 13. Човекот без влакна на јазикот, ќе го коментира стајлингот на македонските јавни личности. Првата емисија наиде на големо внимание поради неговата остра критика на македонските учесници во регионалните шоуа. Прва на тапет беше Елена Ристеска, која со Боки одамна е скарана, меѓусебно водат долгогодишен судски спор, а Боки не пропушта прилика да каже нешто лошо за пејачката. Па така и сега. Освен Елена, ништо подобро не ги снајде ни Александар Белов, Александар Тарабунов и Анета Наковска, но единствена која доби пофалби од него е Каролина Гочева, за која досега во јавноста нема кажано лош збор. На крајот на првото издание, Боки се коментира и себеси на својот настап во “Големиот брат ВИП”.

Првата емисија на “Модна полиција” со Боки 13 може да ја погледнете во видеото, а новите критики очекувајте ги повторно во Бекстејџ.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Taftalidze Shuffle“ на Влатко Стефановски е номиниран за наградата „Импала“

Албумот „Тафталиџе шафл“ на Влатко Стефановски е номиниран за најдобар албум во Европа и за …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!