Почетна / МК Сцена / Нова девојка на сцената, запознајте ја Јасмина

Нова девојка на сцената, запознајте ја Јасмина

 

Млада, амбициозна и талентирана, нова девојка зачекори на македонска сцена.


Јасмина Хоџик подолго време се занимава со актерство, таа во музиката е нова. Нејзиното уметничко име е Just Mina, а за нејзината кариера ќе се грижи нејзиниот продуцент Шеро Мастер М. и неговата продукција Harmony Entertainment. Јасмина периодов работи на свои авторски песни, а до крајот на годината се очекува да го извади својот деби-албум. Во продолжение погледнете како изгледа нејзиното прво ковер видео.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Ремек дело – Андријана Јаневска со балада за починатата мајка

Објавена кон крајот на декември, но почекавме малку за да ги собереме емоциите и да …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!