Почетна / Живот / Воден свет ќе се гради во Зоолошката градина во Скопје

Воден свет ќе се гради во Зоолошката градина во Скопје

 Воден свет, или просторија со големи аквариуми за риби и други водни животни, ќе се гради во Зоолошката градина во Скопје.

Одамна ни беше во план ова да го направиме. Во секоја од европските зоолошки има огромни аквариуми кои се многу посетени, а рибите и морскиот свет се важен дел од училишната едукација на секое дете. Во моментот се изработува проект за тој објект и во координација со градоначалникот Петре Шилегов и со поддршка на градот се надеваме дека во 2020 година Скопје ќе добие морски свет“ изјави директорот Ѓорѓи Галетановски.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Првата дама ја одбележа Неделата на грижа за стари лица

Во Македонија, секоја година во претпоследната недела на месец ноември се одбележува ‘’Неделата на грижа …

error: Содржината е заштитена!