Почетна / Сапуници / Фото | Џихан од „Парампарче“ ги разигра сите гости на една свадба

Фото | Џихан од „Парампарче“ ги разигра сите гости на една свадба

 

Турскиот актер во издание во кое не сте го виделе

 

 

Еркан Петекаја го гледате секоја вечер во улогата на сериозниот бизнисмен и татко Џихан во хит серијата “Парампарче”, но овојпат се појавува во едно сосема поинакво издание.

 

 

Имено, актерот присуствувал на свадбата на свои блиски пријатели, каде решил сосема да се опушти и да ужива во забавата.

 

 

Благодарение на неговите таленти, гостите уживале и се разиграле. Тој пеел, свирел на пијано, на тапани, а за крајот изиграл еден традиционален турски танц, во кој му се придружиле и машкиот дел од присутните.

Некои од гостите не пропуштиле а да не снимат дел од атмосферата :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа зема и актери што синхронизираат на Сител и Канал 5

Алфа телевизија ги врати надсинхронизациите на турски серии. Ок, синхронизации на турски рециклажи, но како …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!