Почетна / МК Сцена / Видео | Отпеана е култната „Свирете ја зајди зајди“ во чест на Вучиќ
"Твојата музика никогаш нема да зајде" (во спомен на Драган Вучиќ)

Видео | Отпеана е култната „Свирете ја зајди зајди“ во чест на Вучиќ

Последен поздрав до големиот Драган Вучиќ испратија неговите пријатели и соработници. И тоа поздрав со песнаta која ја одбележа македонската музичка историја, а е дело токму на Драган Вучиќ како композитор.

Ве препуштаме на одличната карантинска изведба на легендарната “Свирете ја зајди зајди”, и сега отпеана од Олгица Христовска во друштво на пријателите и музичарите. Уживајте :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Каролина со емотивна изведба на најтажната балада од Тоше

По повод 35-тиот роденден на НЛБ Банка, беше одржан концерт без публика на најголемите македонски …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!