Почетна / МК Сцена / Видео | По „Секс“ и „1003“, Тамара подготвува нова песна на српски

Видео | По „Секс“ и „1003“, Тамара подготвува нова песна на српски

Македонската пејачка Тамара Тодевска важи за еден од најдобрите вокали на музичка сцена,таа по подолг период имаше настап пред скопската публика. Тамара изведе голем дел од својот добро познат музички репертоар и нешто што секогаш е ново изненадување за публиката.

Во ексклузувно интервју за естрадниот магазун зад сценара, откри детали за нивата пена “Замижи„, но откри дека работи и на песна на српски јазик и тоа со Цоби , момчето кое е автор на песната “Мушкарчина„ во изведба на Сара Јо.

Што се Тодевска откри, погледнете во видеото подолу:

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дино Имери свиреше на историско пијано од марката „Плејел“

На 19 ноември, македонскиот пијанист Дино Имери одржа фантастичен солистички концерт во Загреб, Хрватска, во …

error: Содржината е заштитена!