Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / „Врвни 10 тајни и мистерии“ секое попладне се истражуваат на Телма

„Врвни 10 тајни и мистерии“ секое попладне се истражуваат на Телма

Каде се границите на нашето рацио? Постои ли нешто на светов што човечкиот ум не успеал да го објасни?

Неоткриени тајни на природата, религијата и науката, чудни настани од историјата, мистериозни случувања во природата, зачудувачки научни откритија, нерешени исчезнувања, човечки жртви, алтернативен пристап кон лекувањето… во оваа серија истражуваат неверојатни тајни и мистериозни настани ширум светот.

Од понеделник до петок во 17.50 часот на Телма.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!